Walka z dyktaturą PiS.

Mecenas Roman Giertych przejechał się w swoim charakterystycznym złośliwo-ironicznym stylu. Zwrócił uwagę, że groźby kierowane pod jego adresem przez prokuraturę kierowaną przez Ziobrę, w dniu ogłoszenia iż prowadzi on sprawę przeciwko niemu w Hadze, to “największy prezent jaki w życiu zawodowym otrzymał od przeciwnika.”

Reklamy
“Zbyszku jedziemy do Hagi!
Ależ mi przedwczoraj drogi panie Ministrze łzy napłynęły do oczu, gdy przeczytałem komunikat twojej przesławnej lubelskiej prokuratury! Nie mogłem w niego uwierzyć.
Tyle godzin od wielu tygodni zastanawialiśmy się z kolegami adwokatami jak w prosty sposób przedstawić Prokuratorowi Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze, że nie możemy ścigać zbrodni zamykania niewinnych ludzi przed polską prokuraturą, bo ją sprywatyzowałeś.
Niby wszyscy to wiedzą i jest to oczywiste (szczególnie po zawiadomieniach NIK w sprawie Funduszu Sprawiedliwości), ale musielibyśmy dziesiątki spraw opisać i dowodów załączyć, a ty jednym ruchem nam ten problem rozwiązałeś!
Grożenie zatrzymaniem adwokatowi, który prowadzi sprawę o tysiąc nielegalnych zatrzymań w dniu, w którym ogłasza, że ją rozpoczął pod pretekstem, że już rok prokuratura rozważała tę groźbę, jest największym prezentem jaki w moim życiu zawodowym otrzymałem od przeciwnika. Zaprawdę łzy wdzięczności to minimum jakim mogę wyrazić swoje podziękowanie.
Z drugiej strony w gruncie rzeczy wyrażona w tym komunikacie twoja wola spotkania ze mną odpowiada i mojemu oczekiwaniu. Drobna jest tylko różnica, że ty chcesz się widzieć w Lublinie, a ja w Hadze… Zapewniam Cię jednak, że już niedługo będziesz wolał spędzać swój czas w Hadze, niż w podrzędnej dla Warszawy dzielnicy Białołęka, co niechybnie cię czeka po zakończeniu waszych żałosnych rządów. Przecież wiesz, że po waszym upadku będziemy musieli zacząć od zera…
Jeszcze mi więc za tę Hagę podziękujesz!
Tak więc szlifuj angielski i głowa do góry! Przynajmniej będziesz sławny. Poszukaj sobie tylko jakiegoś dobrego obrońcy. Niestety w Polsce jest tylko jeden obrońca z uprawnieniami do stawania przed MTK – mec. Mikołaj Pietrzak, który nie będzie po twojej stronie sporu 🙂 Jeszcze jest druga osoba, która ma doświadczenie przed MTK, gdyż reprezentowała przed nim rząd – prof. Artur Nowak-Far, ale on już napisał opinię, że można was ścigać przed MTK, więc twojej sprawy nie przyjmie. Poproś jakiegoś obrońcę z Serbii. Oni mają doświadczenie.
Twój pamiętający,
Roman
PS Wszystkich którzy zostali zatrzymani od roku 2015 z powodów politycznych proszę o kontakt na adres mtkzgloszenia@gmail.com lub przez stronę FB- MTK Zgłoszenia.
Informacje będą objęte tajemnicą adwokacką, a zgodnie z zapewnieniami biura prokuratora MTK również tajemnicą trybunału. “

 

źródło: Facebook

Poprzedni artykułPiS ma krew na rękach. Śmierć kobiety i dziecka wstrząsnęła Polską
Następny artykułCeny nowych i używanych samochodów drastyczne w górę. Powodem polityka PiS