PILNE: Rząd jednak planuje nowy podatek. Tym razem od pustostanów

Według naszych informacji nieprawdziwe jest dementi Ministerstwa Finansów, które zaprzecza jakoby trwały prace nad nowym podatkiem od nieruchomości. W rzeczywistości w jednym z departamentów tego ponurego gmaszyska przygotowano cały zestaw pomysłów pod hasłem „walki z wysokimi cenami nieruchomości”. W ten zakamuflowany sposób ma być wprowadzony nowy podatek.

Rzeczywiście nie jest on nazywany podatkiem katastralnym, „bo to źle się kojarzy” jak mieli mówić urzędnicy i politycy. Ma to być podatek dla osób, które mają więcej niż jedno mieszkanie i nie wykorzystują go do najmu lub innych celów. PiS chce oskarżyć takie osoby oraz firmy o „sztuczne windowanie cen”.

Reklamy

Szkoda, że ministerstwo finansów nie potrafi szczerze komunikować się z Polakami. Oszukiwanie własnego narodu to najgorsza zbrodnia do jakiej można się posunąć, sprawując władzę.

Niestety nie jest to jedyny podatek, o jakim myślą owi „geniusze” z Warszawy. Kasa państwa jest pusta, bo Kaczyński wszystko wydał. A rząd nie ma własnych pieniędzy, ma tylko te, które zabrał nam.