Kosiniak-Kamysz ostrzega: rząd wprowadził ukryty lockdown

Przez brak działań rządzących mamy do czynienia z ukrytym lockdownem. Rząd nieskutecznie przeprowadził akcję szczepień i przegrał wojnę z antyszczepionkową propagandą. Osoby zaszczepione nie powinny podlegać obostrzeniom i restrykcjom – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ludowcy przypominają, że za akcję szczepień odpowiadał Michał Dworczyk, który mimo braku skuteczności nadal nie został zdymisjonowany. PiS nie poradził sobie również z ruchami antyszczepionkowymi. W województwach w których wygrywa ta partia, jest najwyższy procent zakażeń, dlatego Kaczyński bał się prowadzić zdecydowane działania promujące szczepienia, co dzisiaj odbija się na zdrowiu i życiu Polaków.

Reklamy

Ludowcy ostrzegają też, że przez nieudolność i pazerność PiS służba zdrowia w Polsce przestaje funkcjonować, podobnie jak edukacja. Zniszczone brakiem działań Morawieckiego szpitale nie są w stanie wrócić do tego, co było przed epidemią.

PSL przypomina, że do dzisiaj nie wyjaśniono afery z zakupem maseczek bez atestów oraz afery respiratorowej. Nie ma informacji kto zezwolił na takie ogromne wydatki bez żadnej kontroli i kiedy poniesie konsekwencje.

PiS to pycha i chciwość.