PiS nie potrafi rozwiązać problemu na granicy. Pomimo rzekomo świetnych kontaktów członków PiS z Łukaszenką, choćby Karczewskiego, nie udało się też utworzyć skutecznego kanału dla polskiej dyplomacji. To wszystko w PiS po prostu nie działa. I to jest dyplomatyczna katastrofa PiS.

Dzisiaj PiS jest kompletnie nieporadny na arenie międzynarodowej. Jest to partia niezdolna do zapewnienia Polsce bezpieczeństwa, bo nikt z Kaczyńskim ani z Morawieckim nie rozmawia. Są traktowani jak trędowaci. MSZ się kompromituje agresywnymi i kompletnie nieprzemyślanymi wypowiedziami.

Reklamy

Kaczyński sprowadził Polskę do roli nikogo w Europie. I to jest nasz największy dramat. Jeśli najważniejsze sprawy na kontynencie są rozgrywane bez naszego glosą, to polityka PiS odniosła spektakularną i ostateczną porażkę.

Polska za rządów #PiS jest kompletnie osamotniona na arenie międzynarodowej. To, że A. Merkel rozmawia z Łukaszenką ponad naszymi głowami i uznaje jego podmiotowość świadczy o nieskutecznych działaniach polityki zagranicznej PiS – skomentował sytuację partii Kaczyńskiego wicemarszałek Sejmu, Piotr Zgorzelski.

Poprzedni artykułA to dobre! Były skarbnik PiS ujawnia kulisy działania partii Kaczyńskiego!
Następny artykułAfera e-mailowa: “Z tym premierem nie wygramy już żadnych wyborów” napisał członek zarządu spółki Orlen Upstream