27 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolexit w trzeciej kadencji PiS?! Kaczyński nie może wygrać kolejnych wyborów!

Polexit w trzeciej kadencji PiS?! Kaczyński nie może wygrać kolejnych wyborów!

W rozmowie z portalem NaTemat europoseł Łukasz Kohut przedstawia możliwy scenariusz polexitu. I to już za kilka lat!

– Obawiam się, że kolejne konsekwencje łamania zasad praworządności i konieczność sprostania unijnej polityce klimatycznej będą dalej napędzały tę machinę antyunijnej propagandy. A czy ostatecznie polexit jest możliwy? Sądzę, że tak, jeśli tylko doczekamy się trzeciej kadencji rządu PiS – przekonuje Kohut.

Reklamy

– Teraz widzimy początek podobnych działań, które mają na celu ośmieszenie UE i osób chcących, aby Polska pozostała w europejskiej wspólnocie. Używają hasła „unijczyk”, ale dobrze wiadomo, że chodzi o zohydzenie pojęcia „Europejczyk”. To kolejny element antyunijnej propagandy, którą obserwujemy już prawie codziennie – dodaje Kohut.

– To wszystko są niepodważalne fakty, dlatego tak bardzo niepokoi mnie podgrzewanie antyeuropejskich nastrojów przez Prawo i Sprawiedliwość, a przede wszystkim Solidarną Polskę. Szczególnie niepokojące jest to wszystko w kontekście informacji o kremlowskich powiązaniach niektórych polityków obozu rządzącego z Rosją, o których pisał Tomasz Piątek – zauważa europoseł.

Musisz o tym wiedzieć!