Szymon Hołownia opublikował swój program. Wśród najważniejszych postulatów są sprawy gospodarcze, w tym uproszczenie prawa i zwiększenie przychodów osób pracujących. To bardzo dobry program i warto go realizować – oceniają eksperci.

“W ostatnich miesiącach myślenie o gospodarce w Polsce zostało zdominowane przez dwa procesy – narastającą inflację, która osiągnęła poziom największy od 20 lat oraz wprowadzone w bardzo szybkim tempie, bez odpowiednich konsultacji społecznych, zmiany nazwane przez rząd „Polskim Ładem”. Oba te procesy dotykają bezpośrednio każdego obywatela. Odpowiedzią na krótkowzroczną politykę obecnego rządu, która doprowadziła do drożyzny oraz chaosu w obszarze przepisów podatkowych, jest propozycja wizji polityki długookresowej, wzmacniającej rozwój polskiej gospodarki – czytamy we wstępie do programu Polska 2050.

Reklamy

Plan dla gospodarki obiecuje m.in. uproszczenie podatków, obniżkę VAT, zwiększenie udziału samorządów we wpływach z PIT i CIT, ochronę pracowników, inwestycje w żłobki i przedszkola, podwyżki dla nauczycieli – napisał Krzysztof Horwat. 

Są tutaj same konkrety.

Poprzedni artykułKongres PSL trwa. Dzisiaj wybór prezesa i nowych władz
Następny artykułInternauci przedstawili prawdziwe przyczyny problemów Polski. Zmodyfikowali grafikę Morawieckiego