Kongres PSL trwa. Dzisiaj wybór prezesa i nowych władz

Kongres PSL to najważniejsze wydarzenie w tym ugrupowaniu w roku 2021. Podczas niego wybierany jest prezes oraz inne władze partii. Ludowcy przykładają do tego bardzo dużą uwagę, a związane jest to z na wskroś demokratycznym DNA ugrupowania. Chociaż jest to partia ludowa, to coraz większe znaczenie ma jej obecność w dużych ośrodkach miejskich a program z roku na rok ewoluuje.

Ludowcy już wiele lat temu zwracali uwagę na konieczność inwestycji w zieloną energię, dzięki której mielibyśmy dzisiaj niższe ceny prądu. Mówili o potrzebie budowania nowoczesnych systemów edukacji. Ostrzegali przed skutkami fatalnych ustaw niszczących hodowlę zwierząt na wsi i wskazywali na konieczność bliższej integracji z Unią Europejską. Można powiedzieć, że przewidzieli wszystkie negatywne wydarzenia, z którymi dzisiaj borykają się Polacy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Prezesem PSL jest obecnie Władysław Kosiniak-Kamysz, lekarz z Krakowa. Walczy on o m.in. o lepszą edukację, zwiększenie świadomości zdrowotnej Polaków, uproszczenie prawa i zmniejszenie podatków, zwiększenie praw przedsiębiorców oraz rozwój gospodarczy kraju. Jest bardzo dobrze postrzeganym politykiem, z wyjątkowo niskim wskaźnikiem ocen negatywnych. Zawsze lokowany jest w czołówce najpopularniejszych polityków w Polsce.

Ogłoszenie wyników kongresu PSL odbędzie się dzisiaj po południu.