Apeluję jeszcze raz do resztek przyzwoitości premiera Morawieckiego. Żadnych ustaw skłócających nas z Unią Europejską i USA. Dobre stosunki z naszymi partnerami są polską racją stanu i dają nam gwarancję bezpieczeństwa – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w jednej ze stacji telewizyjnych.

Kosiniak-Kamysz podkreślał, że tylko współpraca z Unią Europejską oraz Stanami Zjednoczonymi są dla Polaków gwarancją bezpiecznej przyszłości, dobrobytu i rozwoju. Wskazywał na zagrożenia płynące z przyjęcia szaleńczej polityki konfliktowania się z każdym krajem wokoło. Przypomniał o niezałatwionym sporze z Czechami, karach jakie nałożyła Unia Europejska za ignorowanie wyroków sądów oraz braku kontaktów rządowych z USA.

Reklamy

Nikt z nas nie lubi mieć kłótliwego i roszczeniowego sąsiada. A tak nas dzisiaj traktują kraje europejskie i USA – uważają ludowcy.

Polska powinna zwracać się do tych, którzy chcą współpracy w ramach UE, a nie do tych, którzy chcą Unię od środka rozwalić. Bycie patriotą nie stoi w sprzeczności z byciem zwolennikiem członkostwa we Wspólnocie – podsumował Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Poprzedni artykułMariusz Błaszczak człowiek bez „zdania, charyzmy i autorytetu”. Za to oddany Kaczyńskiemu
Następny artykułRząd na tropach Gierka. Tak samo jak komunistyczny kacyk, traktuje ludzi jak idiotów