– Prezydent powinien być prezydentem – powiedział Aleksander Kwaśniewski, komentując katastrofalne notowania Andrzeja Dudy. Z badania pracowni Kantar wynika, że aż 62 proc. Polaków uważa, że urzędujący prezydent źle wypełnia swoje obowiązki.

– To jest surowa ocena wypełniania urzędu. Mało aktywności, mało przywództwa, podporządkowanie się rządzącej partii. Po prostu ludzie nie widzą, że prezydent jest prezydentem – stwierdził Kwaśniewski.

Reklamy

– Na miejscu prezydenta zacząłbym wypełniać swoją rolę. Rolę człowieka, który jest ponad podziałami partyjnymi, który w zasadniczych sprawach jest obecny – mówił dalej Kwaśniewski. – Zacząłbym wypełniać swoją rolę. Rolę człowieka, który jest ponad podziałami partyjnymi, który w zasadniczych sprawach jest obecny. Takich jak pandemia COVID-19, takich jak kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Ludzie oczekują, że prezydent będzie liderem, a jeśli rezygnuje się z tej pozycji na rzecz liderów partyjnych, a większą aktywność wykazuje premier, no to mamy takie, a nie inne notowania – przekonywał były prezydent.

Wszystko racja, tylko żeby to zrobić, to nie można być Andrzejem Dudą.

Poprzedni artykułTusk nie pozostawia złudzeń: Polityczne kreatury
Następny artykułMocne ostrzeżenie dla PiS. Komisja Europejska idzie na wojnę z Kaczyńskim?!