To przerażające! „Gotowość bojowa i mobilizacyjna Sił Zbrojnych RP nie istnieje”

Mariusz Błaszczak. Fot. YT
Mariusz Błaszczak. Fot. YT

Nic dziwnego że wojsko nie chciało by ten raport ujrzał światło dzienne. Pokazuje on katastrofalny stan naszej armii. Po latach rządów PiS może ona jedynie sprawnie brać udział w defiladach.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dokument został oparty na raportach Najwyższej Izby Kontroli z lat 2012-2020. I stawia wprost tezę, że „gotowość bojowa i mobilizacyjna Sił Zbrojnych RP nie istnieje”.

Wynika z niego, że z 13 brygad operacyjnych naszej armii tylko jedna ma powyżej 90 proc. kadry. Dwie następne ok. 70 proc. Pozostałe jednostki mają w zasadzie szkieletowe stany z ok. 40 proc. kadry. Co sprawia że faktycznie nie można ich wysłać do potencjalnej walki.

Dalej możemy przeczytać o fatalnym wyszkoleniu naszych żołnierzy. Z drugiej strony nie bardzo na czym mają się szkolić. Średni wiek sprzętu w naszych siłach zbrojnych to 35 lat. Jego większość zaś pochodzi jeszcze z czasów Układu Warszawskiego i jest kompletnie anachroniczna na współczesnym polu walki.

Nie ma już na to słów.

Źródło: Radio Rzeczpospolita