Chaos, strach, brak chętnych do podejmowania decyzji, przerażenie niektórych polityków – tak wyglądają kulisy obozu władzy w Polsce 2022 roku. W tych trudnych dniach fałsz i zakłamanie PiS oraz Solidarnej Polski pokazały swoją, jeszcze gorszą twarz.

Gdyby nie ogromna rzeka pomocy, która płynie z potrzeby serca, rząd PiS nie zrobiłby praktycznie nic a pomoc dla uchodźców ograniczyłaby się do stworzenia punktów rejestrujących oraz kierowania ich w głąb kraju do prowizorycznie przygotowanych obozów bez podstawowych wygód – mówi nam jedna z osób znająca kulisy tego co dzieje się w rządzie.

Reklamy

Morawiecki zajmuje się promocją własnej osoby, nic się nie zmieniło. Nie interesują go realne projekty i potrzebna pomoc a głównie to, gdzie i jak się pokazać, by dobrze wypaść na zdjęciach i mieć polityczne złoto. Ten człowiek kompletnie nie nadaje się do tego, aby rządzić, bo w chwilach kryzysu zwyczajnie zawiódł. Jego zainteresowanie bezpieczeństwem Polski jest też minimalne, bo jak przechwalał się w najbliższym gronie “ma gdzie uciec”.

Nie wiadomo też, czy transfer pieniędzy z Polski na konta poza granicami, który obserwowaliśmy ostatnio (mówił o tym redaktor naczelny Wieści24.pl, Jan Piński, na swoim kanale na YouTube), nie był związany z wiedzą o potencjalnym wybuchu wojny. Teraz do pieniędzy mogą dojść ucieczki rodzin polityków.

Rząd tchórzy i nieudaczników skompromitował się jeszcze bardziej, o ile to możliwe.

Nie zawiedli tylko Polacy. Wielka rzeka pomocy płynie na Ukrainę i do Ukraińców. My w potrzebie potrafimy się zjednoczyć i pomagać. Zawsze!

Poprzedni artykułEuro może przekroczyć barierę 5 zł. To tragedia dla wszystkich z nas!
Następny artykuł20 ośmieszających Rosję wydarzeń z wojny na Ukrainie