W cieniu wojny na Ukrainie całkiem niezauważenie minęła w sumie bardzo ważna rocznica. „Żyjemy” z koronawirusem w Polsce już dwa lata! Bilans epidemii w Polsce naprawdę jest przerażający.

Reklamy

Nawet nie zauważyliśmy kiedy maseczka stała się niemalże obowiązkowym elementem stroju. A przecież przez minione miesiące musieliśmy się zmierzyć z pustymi ulicami, zamkniętymi granicami, zakazem przemieszczania się. I zgonami. Setkami i tysiącami dodatkowych śmierci spowodowanych epidemią.

Jej bilans naprawdę jest tragiczny. Od 4 marca 2020 r. na koronawirusa zmarło ponad 112 tys. Polaków. Odnotowano także ponad 5,7 mln zakażeń.

Przebieg epidemii pokazał, że polskie państwo było całkowicie nieprzygotowane do zwalczania tego typu zagrożeń. Zaś politycy PiS widzieli walkę z chorobą jedynie przez pryzmat słupków pokazujących poparcie w wyborach.

I właśnie to, uzależnienie walki z epidemią od potrzeb politycznych rządzącej partii, chyba najbardziej zapamiętamy z minionych dwóch lat.

Poprzedni artykułTonący brzydko się chwyta. Kowalski próbuje atakować opozycję
Następny artykułW Polsce jak w Rosji. Podwładni Kamińskiego i Wąsika podszywali się pod dziennikarzy, aby szpiegować wrogów PiS