Putinowska propaganda wszędzie. Wizja mediów w Polsce według PiS

Gdyby PiS udał się zamach na niezależne media, to wszędzie widzielibyśmy tą samą, toporną propagandę partyjną, podobnie jak to jest w TVPiS i Polszmacie. W świecie Jarosława Kaczyńskiego nie ma bowiem miejsca na niezależność, prawdę i obiektywizm. Jego wizja mediów to media partyjne, które pokazują obraz zgodny z linią prezesa.

I taką telewizją jest dzisiaj TVPiS a na podobna modłę Kaczyński próbuje przerobić Polsat. Ukrywanie afer władzy, atakowanie opozycji i kłamstwa. Tak wygląda putinowski model mediów, który PiS wdraża w Polsce.

Reklamy

Gdyby nie telewizja i kontrolowane portale rosyjskie, w Rosji mielibyśmy dzisiaj potężne protesty przeciwko wojnie w Ukrainie. PiS chciał dokładnie tego samego. Przejęcie telewizji, później gazet lokalnych, nie udało się i dzisiaj mamy niezależny TVN oraz sporo portali, które pokazują prawdę. Ale gdyby Kaczyński miał jeszcze sądy, to portale internetowe padałyby jeden po drugim.

Kłamstwo i manipulacja są bowiem cechami władzy autorytarnej. Taki putinowski model jest marzeniem Jarosława Kaczyńskiego.