PiS rozdaje atrakcyjne grunty kościołowi a biskup buduje tam luksusowy hotel

Za rządów PiS warmińskie parafie i tamtejszy Caritas dostały państwowe grunty pod Olsztynem na gospodarstwa rolne. Kościół zbuduje tam 4-gwiazdkowy hotel – informowało niedawno Oko.press.

Fakt, że w dzisiejszych czasach kuria otrzymuje BEZPŁATNIE od państwa grunty rolne w mega atrakcyjnym położeniu, a już za chwilę wspólnie z developerem planuje tam budowę ogromnego kompleksu hotelowego (całkowity koszt ok. 300 mln zł) już sam w sobie jest bulwersujący, dodatkowo wszystko ma zostać zbudowane w pięknym i spokojnym otoczeniu jez. Łańskiego i Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej pod Olsztynem (obszar ten ten przez lata znajdował się na terenie zamkniętego łowieckiego kompleksu rządowego “Łańsk”, dzięki czemu zachował swój naturalny i dziki charakter) – skomentował sprawę jeden z internautów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Budowa kompleksu hotelowego przez kościół musi budzić zrozumiałe oburzenie w społeczeństwie. Skąd księża wezmą tak ogromne pieniądze? Kto tam będzie gościł? Czy lokalizacja w pobliżu ośrodka rządowego jest przypadkiem?

Przeciwko inwestycji można zaprotestować, podpisujac petycję w tej sprawie.