Zgorzelski: Konstytucja przeszła próbę ognia

Prawdziwą próbę ognia obowiązująca Konstytucja przeszła po 2015 r. Lekceważona, deprecjonowana i łamana przez obóz Zjednoczonej Prawicy stała się silniejsza. Powstał wyjątkowy rodzaj patriotyzmu – patriotyzm konstytucyjny – mówił Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL, w czasie uroczystości poświęconych rocznicy uchwalenia Konstytucji RP.

Obecna Konstytucja rodziła się w kompromisie, który jest świadectwem jej siły. Polska stała się w ciągu tych 25 lat państwem silnym i bezpiecznym. Po wyborach przywrócimy prawdziwą rolę TK, KRS czy parlamentowi – dodał Zgorzelski.

Reklamy

W ćwierćwieczu obowiązywania Konstytucji dorosły całe pokolenia Polaków, dla których demokracja, praworządność, wolność, wolne sądy i wybory czy własność są niezaprzeczalną wartością, rzeczywistością i oczywistością – podsumował marszałek.

„W 25. rocznicę przyjęcia Konstytcji RP oddajemy hołd jej twórcom, deklarujemy wierność jej ideałom i zapewniamy odbudowę niszczonego porządku prawnego RP po najbliższych wyborach.” – brzmi deklaracja podpisana na uroczystościach rocznicowych.