Morawiecki zmienił nazwisko na Putin? Chyba tak!

Kłamca – premier zmieni chyba nazwisko. Tak ostatnio dużo mówił na temat inflacji i tego, jakie to zło, że powinien zdecydowanie zapomnieć o kalaniu nazwiska Morawiecki i zastąpić je Putin. Bo to właśnie on a wcześniej Beata „Szydło” Putin, raz z Kaczyńskim, odpowiadają za inflację w Polsce.

Doskonale pokazuje to powyższy wykres, przygotowany przez jednego z internautów. Wysoka inflacja to skutek drukowania pieniędzy bez wartości, które PiS rozdaje na lewo i prawo, próbując utrzymać w ten sposób poparcie społeczne. Takie rozdawnictwo prowadzi w krótkim czasie do kryzysu gospodarczego a złotówka gwałtownie traci na wartości.

Reklamy

Inflacja wynosi już blisko 13% a to jeszcze nie koniec, będzie znacznie gorzej. Niektórzy eksperci prognozują, że do końca roku zbliżymy się do poziomu 20% a nawet 30%. Złotówka traci na wartości znacznie szybciej niż jakakolwiek europejska waluta. Rekordowy upadek naszej waluty to wina Jarosława Kaczyńskiego i wykonawców jego idiotycznych decyzji: Morawieckiego, Ziobry, Glapińskiego…

NBP raportował że podaż pieniądza rosła co roku jakieś 20 miliardów PLN, ceny skakały o jakieś 3% rocznie, ale w 2019 i 2020 w ramach trzynastek, czternastek, różnych nietrafionych wydatków, wyrzucania pieniędzy w błoto i tarcz podaż skoczyła do 180 miliardów (90 mld rocznie) więc w styczniu 2021 wyszła 9% . Wzrost podaży pieniądza  jest jednym z głównych przyczyn wzrostu cen.

PiS to zło, które niszczy Polskę.