Mocne słowa Piotra Zgorzelskiego: PiS ze słońca i wiatru uczynił swoich wrogów!

PSL bardzo ostro krytykuje PiS za drogą energię w Polsce i przypomina, że to rząd PSL i PO rozpoczął energetyczną rewolucję, dzięki której Polacy mogli instalować fotowoltaikę i wiatraki. W 2015 roku, po dojściu do władzy PiS, proces ten stopniowo zatrzymywano. Obecnie Polacy praktycznie przestali kupować panele fotowoltaiczne, bo rząd uczynił ich montaż nieopłacalnym.

“PiS ze Słońca, wiatru i wody uczynił swoich wrogów” – mówił Piotr Zgorzelski z PSL. “To błąd, bo OZE jest szansą na tanią i czystą energię dla Polaków”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


PSL ma plan obniżenia cen prądu i ogrzewania nawet kilkukrotnie. Jednak pomysły te blokuje partia Jarosława Kaczyńskiego, która chce aby ludzie w Polsce byli biedni i zależni od państwa. Realizacja pomysłu PSL oznaczałoby bowiem, że do produkcji i przesyłu taniej energii może przystąpić każdy, z samorządami włącznie. Dzisiaj jest to niemożliwe – w wielu obszarach energetyki panuje państwowy monopol.

A PiS coraz głośniej mówi o podatku od energii z paneli słonecznych…