Złota łąka PiS. Centralny Port Komunikacyjny pochłonął już ćwierć miliarda złotych!

Trudno znaleźć bardziej wyraźny przykład marnotrawstwa publicznych pieniędzy niż Centralny Port Komunikacyjny. Ta „strategiczna” inwestycja Kaczyńskiego ciągle jest jeszcze łąką pod Łodzią. Ale kosztuje setki milionów złotych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jak podał portal pasażer.com od początku powstania CPK przyniósł straty wynoszące prawie 250 mln złotych. Tylko w ubiegłym roku strata sięgnęła 169,9 mln złotych.

Mimo to inwestycja jest prawdziwą kopalnią złota dla PiS. W minionym roku 3-osobowy zarząd CPK zarobił… 2 mln 62 tys. złotych. Członkowie rady nadzorczej zaś zarobili 144,7 tys. zł.

W spółce zatrudnionych są także zatrudnione 493 osoby. W ciągu roku liczba pracujących powiększyła się aż o 235 pracowników.

Jak zapewniają władze CPK pierwsze samoloty wystartują z nowego, gargantuicznego lotniska w 2027 r. Problem tylko w tym, że budowa miała rozpocząć się w 2023 r. A póki co nie ma nawet decyzji środowiskowej i pozwolenia na budowę…

Źródło: Rzeczpospolita