Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z wytycznymi Naczelnika PiS wybrał się na swoją najgłupszą wojenkę. Nie może jej wygrać i wszystko, co osiągnie to wymierne straty dla Polski. Które będziemy musieli długo odpracowywać.

Reklamy

– Weta są na stole i te weta powinny być użyte w odpowiednim momencie, już na jesieni tego roku, choćby w stosunku do systemu ETS [handel uprawnieniami do emisji CO2 – przyp. red.], który jest bardzo niesprawiedliwy – peroruje Bogdan Rzońca, europoseł PiS.

Co zabawne, wina za ten konflikt zdaniem PiS leży wyłącznie po stronie UE. Bruksela ma bowiem „szukać pretekstu” by dokonać – w przekonaniu Partii – świętokradztwa. Czyli „obalić rząd Zjednoczonej Prawicy”.

– Chodzi tak naprawdę o to, żeby pomóc opozycji polskiej w zdobyciu władzy. Zresztą nie ukrywali tego nigdy europosłowie liberalni i lewicowi, że chcą to zrobić. Jak była taka misja europosłów do Polski, to hiszpański europoseł wprost powiedział, że przyjechał tu po to, żeby pomóc polskiej opozycji. A pani von der Leyen jakiś czas temu pozdrawiała pana Donalda Tuska i życzyła mu powrotu na stołek premiera państwa polskiego – wypalił Rzońca na antenie Polskiego Radia.

Doprawdy, czy „politykom” z Nowogrodzkiej naprawdę nie przyjdzie do głowy, że dla Brukseli nie jest problemem to, kto rządzi w Warszawie. Żywo się za to interesuje tym, czy polskie władze przestrzegają reguł praworządności. Identycznych dla całej Wspólnoty.

Poprzedni artykułKto jest winien, że Polska ma problemy z funduszami z KPO? Wiadomo – opozycja!
Następny artykułPiS ma problem z KPO? Wszystko przez oszustwo Morawieckiego