Precz z PiS.

– Oni zrobili ściek z życia publicznego w Polsce – powiedział Donald Tusk w Krośnie Odrzańskim. – 9 sierpnia w Krośnie pojawiły się pierwsze śnięte ryby i już dzień później powstał sztab kryzysowy. Nie czekaliście nawet kilkunastu godzin, żeby podjąć takie działania – podkreślił lider opozycji.

Reklamy

– Wszyscy mamy wrażenie, że kręcą, aż się nie chce wierzyć, żeby to zaniechanie wynikało z lenistwa, czy głupoty, czy też niekompetencji. Przez te sprzeczne komunikaty wydaje się, że władza chce robić wszytko, byleby uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności, a nie dotrzeć do odpowiedzi skąd to się wszystko wzięło, tak aby znaleźć winnych – podkreślił Tusk.

Tusk zwrócił uwagę, że PiS „paraliżuje strach”, ponieważ inaczej „musieliby ujawnić i karać swoich”.

– Nie mamy jeszcze narzędzi, by powiedzieć, kto odpowiada za skażenie, ale z całą pewnością możemy powiedzieć, kto odpowiada za skażenia, kto nie podjął działań, kto ukrywa, kto mataczy i utrudnia – wskazał.

– Oni zatruli tę rzekę (rząd – red.), z ich punktu widzenia to jest kanał ściekowy, do którego można wylać wszystko to, co powinno być oczyszczone – dodał.

– Polska stała się jednym z największych importerów śmieci. Również w sensie uniwersalnym. Oni zrobili z życia publicznego ściek, z telewizji państwowej zrobili ściek, z podręczników dla dzieci zrobili ściek – podkreślił Tusk odnosząc się do podręcznika prof. Roszkowskiego do przedmiotu Historia i Teraźniejszość.

– Chcą zatruć nie tylko wodę, ale również umysły. Polskę trzeba oczyścić z tego brudu, zarówno materialnego, jak również w życiu publicznym – powiedział lider PO.

Poprzedni artykułKanalia Kurskiego. Gwiazdor TVP kradł, okradał żydowskie groby, teraz obraża i wyzywa [VIDEO]
Następny artykułNiespójna narracja PiS w sprawie Odry pokazuje jak obrzydliwa to partia