Były dyrektor AW uderza w szefa służb PiS. Płk Małecki: Każdy moment jest dobry, żeby pozbyć się nieodpowiednich ludzi na najwyższych stanowiskach

Źródło: YouTube Tomasz Lis

Skandal w służbach.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała rozpracowywać byłego szefa Agencji Wywiadu Piotra Krawczyka na długo przed jego oficjalną rezygnacją. Według nieoficjalnych informacji tuż przed wybuchem wojny na Ukrainie ABW miała cofnąć Krawczykowi poświadczenie bezpieczeństwa, co skutkować miało utratą przez szefa wywiadu PiS stałego i nieograniczonego dostępu do tajemnic państwowych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Do sprawy odniósł się były szef AW płk Grzegorz Małecki. Oficer zdradził, że jeszcze będąc szefem Agencji ostrzegał Mariusza Kamińskiego przed Krawczykiem i chciał jego dymisji. Polityk PiS jednak uparł się i zrobił go szefem AW.

– Każdy moment jest dobry, żeby pozbyć się nieodpowiednich ludzi na najwyższych stanowiskach. Mariusz Kamiński był patronem, mentorem kariery Piotra Krawczyka – stwierdził Małecki.