Znamienny sondaż! Polacy już wiedzą, kto będzie rządził po wyborach

Fot. YT
Fot. YT

Z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu” wynika jasno, że Polacy już wiedzą, kto wyga zbliżające się wybory parlamentarne. I nie, nie będzie to Zjednoczona Prawica.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Na pytanie „Czy Twoim zdaniem zjednoczona opozycja wygra z PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych”, twierdząc odpowiedziało aż 56 proc. badanych. Wiarę, że Kaczyńskiemu i jego kolegom uda się po raz trzeci objąć władzę ma tylko 44 proc. badanych.

– Powodów do przegranej jest dużo, ale przede wszystkim PiS poniósł klęskę na polu gospodarki. Dzisiejsza bieda nazywa się Mateusz Morawiecki lub Adam Glapiński i dlatego przegrają – skomentował wynik badania Paweł Kowal z PO.

– Chciałbym, żeby te słowa były przesadą, ale kiedy przypomnę sobie i wam dosłownie kilkanaście ostatnich dni i pewne zdarzenia z kilkunastu ostatnich dni, to wszyscy chyba uświadomimy sobie, że Polska jasna i ciepła to znowu jest bardzo ambitny, narodowy program – tak z kolei Donald Tusk przedstawił cele opozycji.