Katastrofa PiS. Biedniejemy w zawrotnym tempie

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane pokazujące, że inflacja we wrześniu pobiła kolejny rekord. Wynosi już 17,2 proc. w skali roku. To dramatyczny wzrost, aż o 1,6 proc. w porównaniu z sierpniem.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według szybkiego szacunku we wrześniu 2022 r. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 17,2 proc., a w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 1,6 proc. – napisano w komunikacie.

Zdaniem GUS ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 19,3 proc. r/r, ceny nośników energii wzrosły o 44,2 proc. r/r, a ceny paliw do prywatnych środków transportu zwiększyły się o 18,3 proc. r/r.

Jest już źle, ale inflacja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jak szacują eksperci na początku 2023 r. może przekroczyć… 20 proc.!