Dworczyk obłowił się w kancelarii premiera. Tyle zarobił złoty chłopiec Morawieckiego

Zaskakująca kariera.

Ile zarobił Michał Dworczyk przez pięć lat kierowania KPRM? Jak donosi “Fakt” do końca 2021 r. zarobił około 630 tys. zł.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z oświadczeń majątkowych wynika, że za każdy rok kierowania KPRM Dworczyk zarabiał coraz więcej. Jak wyglądał jego stan posiadania w 2017 roku?

W 2017 r. uposażenie poselskie Dworczyka opiewało na 23,8 tys. zł. Otrzymał także dietę poselską w wysokości 30,8 tys. zł i pensję z Ministerstwa Obrony Narodowej w wysokości 166 tys. zł. Dodatkowo pobrał 1,5 tys. z tytułu zasiadania w radzie programowej TVP Polonia. Polityk deklarował, że nie ma żadnych oszczędności.

W 2017 r. Dworczyk wraz z żoną posiadał niewielkie, bo zaledwie 25-metrowe mieszkanie o szacunkowej wartości 230 tys. zł. Dodatkowo miał działkę rolną o powierzchni 2,8 ha, którą wycenił na 20 tys. zł.

Pięć lat temu jeździł Volkswagenem Sharanem z 2000 r. Był także jednym z frankowiczów – do spłaty kredytu zaciągniętego w mBanku miał wówczas około 75 tys. franków. W tym samym banku posiadał też 100 tys. linii kredytowej (wykorzystał 63 proc.).

Źródło: InnPoland / Fakt