Wygrana z telewizją PiS.

Lider zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba nie musi przepraszać TVP. Sprawa dotyczyła wypowiedzi, w której Skiba sugerował, że telewizja PiS jest współodpowiedzialna za śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Reklamy

– Telewizja publiczna szczuła na prezydenta Adamowicza i oto mamy efekty – powiedział w 2019 roku Skiba. Lider Big Cyc zasugerował, że TVP i jej ówczesny prezes Jacek Kurski ponoszą odpowiedzialność za śmierć samorządowca.

TVP domagała się od niego zamieszczenia przeprosin w formacie wideo w serwisie YouTube, a także wpłaty 25 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Z radością informuję, że wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów z października 2022 i po przeprowadzeniu rozprawy apelacyjnej uznał, że nie muszę przepraszać TVP za opinię wygłoszoną po zamordowaniu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w której stwierdziłem, iż telewizja publiczna szczuła na Prezydenta i jest moralnie odpowiedzialna za jego śmierć – poinformował w weekend muzyk.

Wyrok jest prawomocny. To już trzeci proces Skiby wygrany z TVP.

Źródło: Wprost

Poprzedni artykułKaczyńskiemu brakuje posłów. I to kilkudziesięciu!
Następny artykułKaczyński ucieknie do Rosji po wyborach? Gdzie będzie ukrywać się wódz PiS?