Znany adwokat składa zawiadomienie w sprawie przestępstwa Rzecznika Praw Dziecka

Rzecznik Praw Dziecka mógł nie dopełnić swoich obowiązków służbowych. W związku z tym znany adwokat, Roman Giertych, postanowił złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

– Bezczelny urzędniczyno! Przez miesiąc nie wystąpiłeś do KRRiT o ukaranie mediów publicznych, nie zabezpieczyłeś pomocy psychologicznej, nie złożyłeś zawiadomienia na sprawców przecieku. Składam na Ciebie zawiadomienie z art. 231 kk. I dopilnuję, abyś za to odpowiedział – napisał Roman Giertych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Maciej Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka, znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak okazało się że mógł nie zająć się właściwie sprawą kampanii hejtu prowadzonej przez PiS i Solidarną Polskę na posłankę Magdalenę Filiks i jej dziecko. W wyniku zaszczucia przez media publiczne i hejterów dziecko posłanki popełniło samobójstwo.