Politycy PiS otrzymali polecenie, by „bronić” Jana Pawła II. Rzekomo atakowanego przez demokratyczną opozycję. I trzeba przyznać, że bronią, korzystając z instrukcji jakie przygotowała im partyjna centrala.

Reklamy

Do tych niejawnych poleceń dotarli dziennikarze portalu gazeta.pl. Okazało się, że politycy Zjednoczonej Prawicy mają przekonywać, że opozycja „robi politykę na wielkiej tragedii” (to o synu posłanki PO, zaszczutego przez media). „Nie mają wstydu” – możemy przeczytać w instrukcji.

– Dzisiaj telewizja tworzona przez komunistyczne służby WSI, ramię w ramię z Platformą Obywatelską, atakuje wielkiego Polaka, jakim jest Jan Paweł II. […] Esbeckie kwity i ich medialni pomagierzy i promotorzy, nie zabiorą nam podziwu i pamięci dla tego, co zrobił dla Polski, Europy i świata – czytamy dalej.

A my byśmy chcieli, by politycy PiS powiedzieli coś wreszcie od siebie. A nie tylko bezmyślnie powielali partyjny „przekaz dnia”. Choć chyba to zbyt wygórowane oczekiwanie.

Poprzedni artykuł„Jaka partia, taki Clint Eastwood”. Czyli cała Polska kpi ze Zbigniewa Ziobry [Memy]
Następny artykułKaruzela Morawieckiego. Dr Dudek: Stworzono system zorganizowanej przestępczości w zakresie ustawy o finansach publicznych