Maciej Wąsik bardzo blado wypadł w konfrontacji z młodym ludowcem, Miłoszem Motyką. PSL zaorał ministra pługiem wieloskibowym – komentują internauci. I mają rację. Wąsik zaatakował bowiem PSL za to, że wytyka PiS masową sprzedaż ziemi cudzoziemcom. Pisowski minister poległ po całości.

“Z dokumentów MSWiA wynika, że sprzedaż gruntów rolnych i leśnych cudzoziemców za czasów rządów PiS znacznie przekracza poziomy z czasów rządów PO-PSL. W 2016 roku sprzedano cudzoziemcom 576 ha ziemi rolnej i leśnej, w 2022 roku – już 5120 ha (dokładnie 5119,87 ha). W okresie rządów Zjednoczonej Prawicy nastąpił więc niemal dziesięciokrotny wzrost sprzedaży cudzoziemcom ziemi rolnej i leśnej, co przeczy zapewnieniom polityków PiS, że polska ziemia nie trafia w obce ręce.” – napisał serwis Konkret TVN.

Innymi słowy mówiąc PiS masowo wyprzedaje ziemię cudzoziemcom i nie chroni jej przed sprzedażą, chociaż to obiecywał przed wyborami. Kłamstwo to druga natura Kaczyńskiego i wygibasy Wąsika tego nie zmienią – komentują internauci.

Reklamy

Poprzedni artykułCzy Andrzej Duda zrezygnuje ze stanowiska?
Następny artykułPolacy ostro o fikcyjnym stanowisku siostry premiera Morawieckiego