Paweł Bejda ujawnia: Polacy płacą za prąd najwięcej w UE

Paweł Bejda, poseł PSL, ujawnił że Polacy mają najdroższą energię w Unii Europejskiej. Przepłacamy, bo PiS zniszczył odnawialne źródła energii a dodatkowo chce teraz dobić fotowoltaikę.

– Ile kosztuje obecnie produkcja 1 MWh energii elektrycznej w Polsce? Ponad 105 € – najwięcej w Europie. Co więcej, ten rząd zablokował OZE. Zamiast lansować się na spotkaniach premier powinien usiąść z prawnikami i załatwić sprawę Turowa – powiedział Paweł Bejda.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy podkreślają, że kluczowym elementem ich programu jest tania energia i tanie ciepło dla Polaków. Chcą to uzyskać uwalniając możliwości produkcji prądu na własne potrzeby, zwiększając inwestycje w energetykę i budując sieć biogazowni. Rozproszona energetyka jest najlepszą receptą na zwiększenie bezpieczeństwa Polski i obniżenie cen – mówią ludowcy.

Ostrzegają też, że PiS chce wprowadzić nowe podatki i prawo blokujące rozwój fotowoltaiki, co jest skandalem i wygląda na działania prorosyjskie.