Kosiniak-Kamysz chce skończyć z biurokracją w szpitalach. Lekarze mają leczyć, nie wypełniać papierki!

PiS doprowadził polską służbę zdrowia do upadku. Lekarze nie mają czasu leczyć, bo zajmują się wypełnianiem tabelek dla Ministerstwa Zdrowia, których nikt nie czyta. Służą tylko do statystyki. To zło trzeba wypełnić z systemu. Ludowcy mają na to swój plan.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Jestem lekarzem. Od 2011 nie chodziłem do szpitala do pracy codziennie ale kiedy wróciłem do szpitalaw 2021 r., jako wolontariusz w trakcie pandemii, zobaczyłem na własne oczy i złapałem się za głowę ile pracy papierkowej mają lekarze czy pielęgniarki. Z tym trzeba skończyć – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji poświęconej zdrowiu.

Lekarze muszą mieć czas leczyć a nie zajmować się papierologią. Trzeba ograniczyć tą całą biurokrację, bo to absurd – uważają ludowcy. W nowym Sejmie chcą m.in. uprościć działanie szpitali i przychodni. Lekarze i pielęgniarki mają swój czas poświęcać na pacjentów a nie biurokrację – twierdzą.