Minister Siekierski mówi jak jest: system ARiMR działa źle, naprawimy to. Przepraszamy rolników

– Występują istotne opóźnienia w płatnościach z ARiMR. System informatyczny nie funkcjonuje sprawnie. To efekt zaniedbań poprzedników. Przepraszamy za to rolników. Naprawimy błędy, które zastaliśmy jak najszybciej – mówił w Sejmie Czesław Siekierski, minister rolnictwa.

– To poprzednicy zgodzili się, by poziom dopłat bezpośrednich był o 1/3 niższy. Reszta wypłacana miała być po wypełnieniu ekoschematów, które są wymagające. Zabiegamy o ułatwienia w ich realizacji. Dziś widać, ile trzeba naprawić po 8 latach zaniedbań – dodał Siekierski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Minister Siekierski z kierownictwem Ministerstwa Rolnictwa w 5 tygodni zrobili więcej dla stabilizacji rynków rolnych niż PiS przez rok. Polska rozmawia z Ukrainą i KE. Dialog przybliża nas do dobrych rozwiązań. Dyletanctwo poprzedników się skończyło – dodał poseł Krzysztof Paszyk z PSL.