5. najbardziej rozpoznawalnych Polaków na świecie

  1. Jan Paweł II – Karol Wojtyła, znany na całym świecie jako Papież Jan Paweł II, był jednym z najbardziej wpływowych przywódców religijnych XX wieku. Jego pontyfikat trwał prawie 27 lat, a jego podróże i postawa wobec dialogu międzyreligijnego przyniosły mu międzynarodowe uznanie. Problemem Wojtyły było tuszowanie skandali pedofilskich oraz innych grzechów kościoła.
  2. Maria Skłodowska-Curie – Dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, raz w dziedzinie fizyki, a raz chemii, jest znana z odkrycia polonu i radu. Maria Skłodowska-Curie była pionierką w dziedzinie badania promieniotwórczości.
  3. Frédéric Chopin – Choć urodzony w Polsce, większość swojego życia spędził we Francji. Chopin jest uważany za jednego z największych kompozytorów muzyki klasycznej i jednego z najważniejszych pianistów w historii.
  4. Lech Wałęsa – Były prezydent Polski i lider “Solidarności”, ruchu, który odegrał kluczową rolę w zakończeniu komunistycznej dominacji w Europie Wschodniej. Za swoje działania na rzecz demokracji i prawa człowieka otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1983 roku.
  5. Robert Lewandowski – Jeden z najlepszych obecnych piłkarzy na świecie, który zdobył międzynarodową sławę dzięki swoim osiągnięciom sportowym, zwłaszcza jako napastnik w Bayernie Monachium i reprezentacji Polski.

Niezależnie od oceny wszyscy ci ludzie wyróżniają się w swoich dziedzinach i przyczynili się do międzynarodowego rozpoznawania Polski na różne sposoby.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.