Zgorzelski o Unii Europejskiej: cenimy bezpieczeństwo i gospodarkę, ale nie musimy się zgadzać na wszystko

– Projekt wspólnoty jaką jest Unia Europejska jest bardzo cenny oraz istotny dla Polski nie tylko z perspektywy gospodarczej, ale szczególnie dzisiaj – bezpieczeństwa. Trzeba przy tym zachowywać zdrowy rozsądek i nie zgadzać się na ślepo na wszystkie pomysły – mówił Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PSL w jednej z rozgłośni radiowych.

– Pomysł aby wysłać ministrów do Parlamentu Europejskiego to zabezpieczenie polskich interesów oraz próba wzmocnienia naszych rodzin politycznych poprzez silną reprezentację. Nie może pozwolić, aby frakcja “smerfów marud” – eurosceptyków – rosła. To szkodzi Polsce – dodał Zgorzelski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Polacy mogą osiągać wielkie korzyści dzięki byciu w Unii Europejskiej. Próba wyciągnięcia Polski z UE to pomysł sił prorosyjskich.