Sprawa uchodźców i imigrantów podzieliła Polskę. Rząd i prezydent Andrzej Duda mówią zdecydowanie jednym głosem, że przyjmować takich osób nie chcą. Nawet opozycja gubi się w zeznaniach. I nagle… szef MSZ Witold Waszczykowski wydaje się zmieniać zdanie. Wirtualna Polska informuje, że minister udzielił obszernego wywiadu niemieckiemu “Die Welt”, w którym padło pytanie o uchodźców.

Witold Waszczykowski pytany o program relokacji uchodźców zaznaczył, że nie powinno się dokonywać redystrybucji lub przesiedlać uchodźców wbrew ich woli. Zaznaczył, że polski rząd pozostaje otwarty na “przyjęcie uchodźców z terenów wojny, jeśli dotrą do naszych granic”.

Reklamy

To dość zaskakujące słowa ministra w rządzie Beaty Szydło, bo przecież od dawna trwa ofensywa przeciwko relokacji uchodźców.

Przyznajemy, że już się gubimy w jego poglądach, bo 10 dni temu w Polski Radio w wywiadzie na antenie trojki szef MSZ został zapytany przez prowadzącą Beatę Michniewicz czy “dla świętego spokoju nie lepiej było by przyjąć kilku” imigrantów. Waszczykowski odpowiedział bez zastanowienia: “Tych czterech z Rimini”, co wprowadziło prowadzącą w zakłopotanie.

Źródło: Wirtualna Polska, Polskie radio

Poprzedni artykułTo się w głowie nie mieści. Propaganda PiS szuka aktora do roli pijanego sędziego
Następny artykułPacjenci drugiej kategorii. Nowoczesnej terapii nie będzie