Coraz mniej osób popiera rząd i prezydenta. Duży spadek poparcia w październiku

Według październikowego sondażu IBRiS wykonanego na zlecenie “Rzeczpospolitej” zarówno głowa państwa Andrzej Duda, jak i szefowa rządu Beata Szydło tracą sondażowe punkty – informuje “Rzeczpospolita”.

Prezydent pierwszy raz od marca notuje wyraźny spadek liczby ocen pozytywnych i jednoczesny wzrost negatywnych. Podobnie wygląda sytuacja Beaty Szydło, która w ciągu miesiąca straciła ponad 6 punktów procentowych, choć nie zanotowała przy tym wzrostu liczby ocen negatywnych – informuje gazeta.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Jak podaje “Rzeczpospolita”, we wrześniu 2016 r. w sondażu IBRiS działalność pani premier dobrze oceniało 49 proc. Polaków, źle – 45 proc., a prezydenta odpowiednio 53 i 43 proc. Ale nadszedł październik, spór o aborcję i czarne protesty. Notowania Szydło poleciały w dół. Jej pracę dobrze oceniało już tylko 40 proc., a źle 55 proc. Podobnie z oceną prezydenta. Zwolenników zostało tylko 39 proc., a krytyków szybko przybyło aż 57 proc.

Sondaż przeprowadzony został na zlecenie “Rzeczpospolitej” w dniach 5-7 października poprzez ogólnopolskie badanie telefoniczne na próbie 1100 respondentów.

Źródło: Rzeczpospolita