Komunistyczne standardy? Ziobro odwołuje prezesów sądów faksem w dzień

Masowa wymiana prezesów sądów w apelacji katowickiej. Minister sprawiedliwości odwołał prezesa i wiceprezesów Sądu Apelacyjnego w Katowicach oraz prezesów jedenastu sądów niższych szczebli – dziesięciu na Śląsku i jednego w Warszawie.

W piątek do sekretariatu prezesa sądu w Katowicach przyszedł faks z Ministerstwa Sprawiedliwości z informacją o odwołaniu prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach Barbary Suchowskiej oraz wiceprezesów SA Marka Procka i Tomasza Ślęzaka. Sędzia Robert Kirejew  – rzecznik prasowy sądu – potwierdził, że odwołani zostali także prezesi sądów okręgowych w Gliwicach i Katowicach oraz sądów rejonowych w Tarnowskich Górach, Żorach, Dąbrowie Górniczej, Zabrzu i Sądu Rejonowego Katowice-Zachód.

Faksy z informacjami o zmianach personalnych przyszły do sądów na Śląsku w dniu dla części z nich wolnym od pracy.

Zmiany na stanowiskach prezesów w apelacji katowickiej skomentował w Sosnowcu wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. „Działamy zgodnie z przepisami prawa. Jest ustawa o ustroju sądów powszechnych. Są przepisy, na podstawie których istnieje możliwość odwoływania i powoływania prezesów sądów. Chodzi o to, żeby usprawniać funkcjonowanie polskiego wymiaru sprawiedliwości” – tłumaczył wiceminister.

Ministerstwo Sprawiedliwości w opublikowanym komunikacie uzasadnia, że „przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazał niską efektywność sądów okręgowych w Gliwicach i Katowicach”.

I naprawdę nie można było zrobić tego wszystkiego inaczej tylko faksem w dzień wolny od pracy?

Źródło: tvn24.pl

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
tomek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tomek
Gość
tomek

25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )?