Zmiany w ustawie o prawie oświatowym wymuszają na dyrekcji szkół stworzenia nowych statutów. Według artykułu 193 przepisów wprowadzających ustawę o prawie oświatowym, przedszkola, szkoły podstawowe i specjalne muszą przyjąć nowe statuty do 30 listopada 2017 r.

W niektórych szkołach zakazany jest makijaż, w innych rozpuszczone włosy czy pomalowane paznokcie. Są takie szkoły, w których obowiązuje zakaz farbowania włosów. Zdarzają się placówki, gdzie zakazane są dready i irokezy. Sa tez takie gdzie niedopuszczalne są kolczyki w innym miejscu niż uszy.

Zdania na temat zakazów są wśród rodziców podzielone. Część uważa, że takie restrykcje przepisy przydałyby się w szkołach, bo dzieci coraz śmielej sięgają po kosmetyki, farby do włosów i kolczyki w uszach, czy ustach. jednak wielu rodziców widzi w tym nadmierną ingerencję w wygląd dzieci, w ich indywidualizm i wolność wyboru.

Reklamy

Co ciekawe statuty nigdy nie są konsultowane ani z uczniami ani z rodzicami. szkoły przyjmują, że to co zostanie dzieciom narzucone – musza one przyjąć bez szemrania.

Statuty szkół powinny być przesłane do 30 listopada 2017 r. do kuratorium oświaty. Uczniowie dowiedzą się o zmianach w funkcjonowaniu szkoły dopiero po zaakceptowaniu przez właściwego kuratora.

Źródło: TVN 24

Poprzedni artykułPolaku, czas zacząć się bać. Sądy będą podporządkowane politykom PiS?
Następny artykułAdamczyk buduje najdroższe drogi w Europie? Statystyka obnażyła hipokryzje ministra