[Counter-Box id="1"]

Ludowcy rozmawiali w Płocku o problemach lokalnych i ogólnopolskich. W spotkaniu wzięli udział m.in. Piotr Zgorzelski, Mariusz Bieńko, starosta płocki, Lech Dąbrowski, przewodniczący rady powiatu płockiego i inni.

Ludowcy podjęli kwestię projektów społecznych PSL czy sytuacji mazowieckich rolników. Ważnym punktem była obrona lotniska Modlin oraz marsz seniorów za Emeryturą bez Podatku.

Reklamy

“Seniorzy nie odpuszczą PiS Emerytury bez Podatku. Zapowiedzieli marsz w tej sprawie” – powiedział Tomasz Kominek, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku. Jak sam przyznał przekazuje jedynie informację, którą uzyskał od emerytów i rencistów. – “20 kwietnia o godz. 16 wyruszy spod Centrum Seniora przy ul. Otolińskiej pod oddział ZUS. Ma to być protest przeciwko opodatkowaniu emerytur i rent” – zapowiedział.

„Emerytura bez Podatku” to projekt ludowców dzięki któremu świadczenia seniorów mogą wzrosnąć nawet o 25 proc. Niestety, mimo ciepłego przyjęcia pomysłu ustawa PSL nie przeszła przez Sejm. Przeciwko zagłosowało PiS.

Zmiany w programie 500+ i Godzina dla Rodziny – to kolejne dwa ważne projekty PSL. Ludowcy zabiegają o kontynuowanie rozwoju polityki rodzinnej zapoczątkowanego przez Władysława Kosiniaka-Kamysza w poprzednim rządzie. “Podnieśmy próg dochodowy. Na zmianach może zyskać nawet 350 tys. polskich rodzin” – powiedział Piotr Zgorzelski, poseł PSL.

Druga propozycja ludowców skraca czas pracy rodziców o godzinę. “Według danych Eurosatu, pracujemy najwięcej w Europie – wyprzedzają nas tylko Grecy. To wpływa negatywnie na relacje rodzinne” – tłumaczy Zgorzelski. Możemy to zmienić! Oba projekty są już w Sejmie.

Kolejnym tematem konferencji była przyszłość lotniska w Modlinie. Stanęła ona pod dużym znakiem zapytania po kolejnych decyzjach PiS. Rządzący kosztem podwarszawskiego portu i pracujących tam mieszkańców chcą rozwijać zbudowany przez siebie port w Radomiu.

“Projekt PiS, które chce zburzyć nierentowne lotnisko w Radomiu i zbudować nowe za miliard złotych, żeby było pomocniczym dla nieistniejącego w Baranowie, a tym samym zmarginalizować lotnisko w Modlinie, jest bulwersujący” – powiedział Piotr Zgorzelski. A Tomasz Kominek dodał: “Wsłuchując się w politykę centralną, coraz częściej słyszę o abstrakcyjnych pomysłach i inwestycjach, których nie rozumiem. Taka właśnie sytuacja ma miejsce teraz, przy okazji rozwijającego się portu w Modlinie. Jak można wmawiać mieszkańcom województwa mazowieckiego, że 100 km to mniej niż 35 km?”

Uczestnicy spotkania alarmowali również o trudnej sytuacji w służbie zdrowia. W wyniku ograniczenia przez wojewodę mazowieckiego liczby karetek pogotowia z lekarzem narażone zostało zdrowie mieszkańców Płocka. “Sytuacja w ratownictwie medycznym pogarsza się, na rok 2018 poziom finansowania świadczeń jest taki, jak na 2010 czy 2011” – powiedział Karol Bielski, dyrektor z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.

Źródło: psl.org, twitter

Poprzedni artykułWulgarny mail w skrzynce mailowej Katarzyny Lubnauer. Wiadomo kto jest autorem
Następny artykułPrzepisy dotyczące pracowników sezonowych są w rolnictwie nie do przyjęcia.