Wchodzi danina solidarnościowa. Rząd podał szczegóły.

„Nowy podatek nałożony na najbogatszych ma pozwolić na sfinansowanie pomocy państwa dla rodziców osób niepełnosprawnych. „Danina Społeczna” będzie pobierana od osób zarabiających blisko 87 tys. zł miesięcznie” – zapowiedziała minister Teresa Czerwińska. Ma przynieść 1,15 mld zł rocznie.

„Pakiet wsparcia tworzyć będą trzy filary: Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, Pakiet społecznej odpowiedzialności i program Dostępność+” – zapowiedziała minister Rafalska. Szczegóły zostały opublikowane na Twitterze.

 

O planach wprowadzenia daniny solidarnościowej premier Morawiecki mówił w kwietniu podczas spotkania z protestującymi w Sejmie niepełnosprawnymi i ich rodzicami. To jest odpowiedź na wołanie o pomoc niepełnosprawnych i ich rodziców. Protest w Sejmie trwa już od 28 dzień.

Źródło: Twitter

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Joannamajka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
majka
Gość
majka

Jeszcze chwila i będziemy płacić dodatkowe myto,za przejazd drogą,bo co prawda rząd zgodził się podnieść zasiłki dla niepełnosprawnych,ale to reszta społeczeństwa ma się na to złożyć,co za żenada.

Joanna
Gość
Joanna

Jak nazwać pakiet , który niczego nie zmienia? Mapa drogowa” Dokąd droga prowadzi? nie za bardzo wiadomo. Od początku rządów wiadomym była sytuacja rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Mam sąsiadów – wiem wszystko i dlatego popieram strajk całym sercem i duszą. Mnie chodzi o to, że rząd wiedząc o sytuacji, były konsultacje z samorządowcami przed wprowadzeniem 500+ i była o tym mowa, zatem, sytuacja do przewidzenia I NICZEGO RZĄD NIE ZROBIŁ w tej kwestii. Ważniejsze były słupki poparcia niż pomoc osobom niepełnosprawnym!!! Obecne propozycje nie są czytelne dla większości społeczeństwa. BO: co w tej chwili będą miały te rodziny? To nieporadna… Czytaj więcej »