To juz nie jest śmieszne. Setki tysięcy z naszych pieniędzy na kabaret Pietrzaka.

Fundacja Jana Pietrzaka dostała 600 tys. złotych od fundacji kontrolowanego przez państwo PZU. Jak donosi portal OKO.press tym razem pieniądze mają iść m.in. na cykle koncertów „Sto żartów na stulecie”, związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wcześniej fundacja satyryka dostała już z tego samego źródła co najmniej 400 tys. złotych

Z pieniędzy PZU mają być organizowane m.in. na cykle koncertów „Sto żartów na stulecie” oraz „Niepodległość 100+”. Beneficjentem jest Fundacja Jana Pietrzaka „Towarzystwo Patriotyczne”, a sponsorem – założona przez państwowego ubezpieczyciela Fundacja PZU.

Fundacja Jana Pietrzaka powstała w 2011 roku. Jej prezesem jest żona artysty – Katarzyna. W zarządzie zasiadają także Janusz Śniadek, były szef Solidarności, obecnie poseł PiS oraz prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. Fundacja stawia sobie za cel promowanie wartości patriotycznych w życiu publicznym, a zwłaszcza w kulturze. W 2016 roku w rozmowie z dziennikarzami Pietrzak tłumaczył, że za rządów Donalda Tuska, gdy powstawało Towarzystwo „patriotyzm w Polsce był przy mediach Michnika i zdominowany przez michnikowszczyznę. W gruncie rzeczy był wyklęty i zakazany.” I że fundację powołał „na przekór” ówczesnym władzom, „które szczerze nienawidzą polskości”.

Satyryk od kilku lat publicznie popiera PiS i wychwala prezesa Jarosława Kaczyńskiego. W 2010 roku, gdy Kaczyński kandydował na prezydenta, Pietrzak był członkiem jego komitetu honorowego. A w 2015 roku jego Towarzystwo Patriotyczne przyznało Kaczyńskiemu nagrodę „Żeby Polska była Polską”. Po ostatnich wyborach parlamentarnych Pietrzak mówił w prawicowych mediach, że nareszcie, „po raz pierwszy w Polsce nie ma komuny u władzy”.

Jak wyliczył portal OKO.press od początku rządów PiS i tzw. „dobrej zmiany” od kontrolowanych przez władzę podmiotów Fundacja Pietrzaka dostała więc co najmniej 1,63 mln złotych.

Źródło: OKO.press

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Anna Alina DabrowskawojtekPiotrWlahoracy43 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
horacy43
Gość
horacy43

Przypadkiem zdarzyło mi się natknąć na jednym z kanałów TVP na paradokument a równocześnie pean na cześć samego siebie, Jana Pietrzaka.

Charakterystyczne, że pominięto w nim epizod z początku lat sześćdziesiątych, kabaret Hybrydy jeszcze na ulicy Mokotowskiej, program pt LUDZIE TO KUPIĄ.

Dalszy ciąg tej programowej zaśpiewki szedł jakoś tak: byle na chama, byle głośno byle głupio. Czyli tak jak obecna propaganda dojnej/podłej zmiany, zwanej dobrą.

Wla
Gość
Wla

Za co ? Moim zdaniem PZU powinno pomniejszyć składki A nie dawać nierobom którego szyldem jest jego zona. Kiedy to się skończy to rozdawanie społecznych pieniędzy. Tj Rydzyk,Pietrzak i jeszcze kto? Czartoryski 500 000 mln.

Piotr
Gość
Piotr

No cóż nowe czasy nowe błazny. Szkoda tylko że kiedyś pan Janek świetnie się sam sprzedawał a teraz trzeba go dotować. Chodź jak wspomnę urodziny w Opolu to trudno się dziwić. Ciężko będzie znaleźć kogoś kto tam przyjdzie dobrowolnie , a jeszcze jakby miał za to zapłacić…..

wojtek
Gość
wojtek

LIST OTWARTY DO SATYRYKA JANA P. Panie Pietrzak! Był Pan kiedyś dla mnie wzorem, Oczarował Kabaretem pod Egidą, Imponował dobrym smakiem i humorem, Dziś nazywa mnie Pan mendą, wszą i gnidą. Był Pan kiedyś satyrykiem z wyższej półki, Teraz słucham i coś mi się tu nie zgadza. Drwił Pan z władzy w czasach Gierka i Gomułki, Dziś wychwala to co głosi nowa władza. Co się stało? Jakże zawiódł Pan swych fanów! Chciał Pan nawet objąć urząd Prezydenta! Czy stek wyzwisk to jest język męża stanu? Gdzie finezja, metafora, zgrabna pointa? Czy te oczy mogą kłamać? Widać mogą! Pan się zmienił,… Czytaj więcej »

Anna Alina Dabrowska
Gość
Anna Alina Dabrowska

” Do polityki nie idzie się dla pieniędzy ” powiedział wczoraj prezes Kaczyński .
Sam żyje tylko na koszt podatników ,sam wydaje na siebie ogromne sumy choćby na ochroniarzy ,rocznicę upamiętniające brata ,sam dostaje pół oddziału szpitalnego jak go zabili kolanko ,i sam rozdaje posady w spółkach skarbu państwa i innych państwowych instytucjach swoim wyznawcom .
Teraz jeszcze oprócz Rydzyka ,opłacać będzie byle jakich kabareciarzy za robienie mu reklamy.