Odpowiedzialny, doświadczony, chce łączyć a nie dzielić. Te cechy Władysława Kosiniaka-Kamysza, lidera PSL, są bardzo dobrze oceniane przez Polaków. Lider ludowców ma najwyższy wskaźnik zaufania społecznego, jeśli podsumujemy głosy pozytywne i negatywne. Aż 15 punktów na plusie to jedyny taki wynik w porównaniu. Na drugim miejscu jest Donald Tusk, który ma 3 punkty na plusie. Wszyscy pozostali politycy mają ujemne zaufanie społeczne.

Władysław Kosiniak-Kamysz ma wszelkie cechy odpowiedzialnego polityka europejskiego formatu. Nowe PSL pod jego rządami zmienia się powoli z partii wiejskiej w partię powszechną. Pozytywny program społeczny łączenia ludzi i pomocy potrzebującym jest uzupełniony wizją nowoczesnej Polski, która oferuje doskonała edukację, stawia na innowacje oraz rozwój i wzrost wynagrodzeń. Tworzy warunki do rozwoju przedsiębiorczości i premiuje zaangażowanie.

Reklamy

Ludowcy mają do przejścia jeszcze długą drogę. Jednak dobry wynik w wyborach samorządowych jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Poprzedni artykułOstra antyeuropejska retoryka Andrzeja Dudy nie pozostawia wątpliwości. Czeka nas POLEXIT?
Następny artykułOgromna klęska PiS w mateczniku Beaty Szydło. Jej kandydat zajął ostatnie miejsce