17 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSPiS znowu oszukał Warszawę. Zrobią obwodnicę przez środek dzielnicy

PiS znowu oszukał Warszawę. Zrobią obwodnicę przez środek dzielnicy

Powyborcza zemsta.

PiS oszukał mieszkańców stolicy. Okazuje się, że wschodnia obwodnica Warszawy przejdzie przez środek dzielnicy Wesoła. Wcześniej warszawiakom obiecywano, że pobiegnie ona przez tunel.

Reklamy

– Wbrew pierwotnym ustaleniom drogowcy wskazali do realizacji wariant trasy na kilkumetrowym nasypie w środku Wesołej. Chcieli zaoszczędzić ok. 270 mln złotych na budowie tunelu i węzła przy ul. Raczkiewicza. W wersji z tunelem obwodnica miała prowadzić przez rzadziej zamieszkałe rejony dzielnicy, za to bliżej domu byłego ministra Szyszki – wyjaśnia red. Jarosław Osowski z „Gazety Wyborczej”.

Decyzja zapadła znienacka w piątek. Mieszkańcy już zdążyli przeprowadzić pikietę. – Podpis złożyła wczoraj Beata Bezubik, szefowa Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. Sprawa trafiła tak daleko, gdy wyszło na jaw, że dyrektor RDOŚ w Warszawie jest mieszkańcem Wesołej. To jednocześnie podwładny i ziomek z dzielnicy byłego ministra środowiska Jana Szyszki (PiS), który od lat torpedował budowę wschodniej obwodnicy. Poprzednia decyzja środowiskowa z 2007 roku nie utrzymała się po trwających cztery lata protestach i rozprawach sądowych – wyjaśnia Osowski.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Musisz o tym wiedzieć!