Poruszający list 15-latek do minister Zalewskiej.

Poruszający list do Anny Zalewskiej, minister edukacji napisały trzy nastolatki ze Szczecina. Przytaczamy całą jego treść: „Mamy na imię Julia, Matyldaa i Aleksandra. Mamy 15 lat i jesteśmy uczennicami Szkoły Podstawowej nr 59 w Szczecinie. Z opowieści naszych rodziców i doświadczeń życiowych doszłyśmy do wniosku, że zawsze była na linii nauczyciel – uczeń. Niemniej jednak zdałyśmy sobie również sprawę, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają nauczyciele. To oni każdego Polaka od najmłodszych lat wprowadzają w życie.

Dziś w ósmej klasie chciałybyśmy przygotwać się do egzaminów, ale nie jest nam to dane, choć konstytucyjnie mamy do tego pełne prawo. Od paru dni, z tego co wiemy, nauczyciele strajkują z powodu niskich płac. W wyniku tego większość nauczycieli jest na zwolnieniu lekarskim. Naszym marzeniem jest dostać się dobrego liceum, niemniej jednak obawiamy my się, że nie będzie nam to dane. W podobnej sytuacji jest wiele naszych koleżanek i kolegów.

Reklamy

Chciałybyśmy skierować na Pani ręce gorącą prośbę o pomoc w powrocie nauczycieli do klas. Tylko oni mogą pomóc spełnić nam nasze życiowe marzenia. Chcemy również prosić Panią o pomoc nauczycielom w spełnieniu ich oczekiwań, ponieważ to oni nas kształcą i zasługują na wynagrodzenie takie, aby przychodzili do pracy z głowami wolnymi od trosk codziennych, a całą swoją uwagę, energię i myśli, mogli skierować na nas.

Pomimo naszego wieku bardzo prosimy o poważne potraktowanie tego listu.

Julia

Matylda

Aleksandra”

Czy minister Anna Zalewska znajdzie w sobie tyle serca, by pomóc nauczycielom w całej Polsce?

źródło: Wykop.pl