Wściekłość władzy: Państwo PiS ujawnia działania prokuratorów Ziobry.

Serwis Państwo-PiS.pl regularnie publikuje informacje o prokuratorach, które mogą nie podobać się Zbigniewowi Ziobrze. Są tam opisane zarówno błyskawiczne awanse, zarobki jak i działania, które mogą budzić wiele wątpliwości wśród społeczeństwa. Jeden z wpisów dotyczy Jarosława Hołdy, członka niezależnego stowarzyszenia prokuratorów Ad Vocem.

“Wg. Gazety Wyborczej za tzw. pierwszego PiS awansował w rekordowym tempie: w ciągu dwóch lat z prokuratora z rejonu został prokuratorem szczebla krajowego. Według zeznań prokuratorów miał się przyznać, że przygotowywał materiały na konferencję prasową ministra Ziobry po planowanym aresztowaniu Barbary Blidy. Prowadzone w latach 2008-2011 w łódzkiej prokuraturze apelacyjnej śledztwo nie doprowadziło jednak do przedstawienia mu zarzutów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W 2010 r., jako 38-latek, został najmłodszym śledczym, który przeszedł w stan spoczynku. Powołany w 2016 r. na stanowisko Dyrektora Biura Kadr Prokuratury Krajowej. W 2018 r., jako pierwszy, wykorzystał wprowadzone przez PiS przepisy i wrócił w stan spoczynku, zachowując 100 proc. uposażenia. (26.11.18)

Gazeta Wyborcza ujawniła, że 46-letni (w 2019 r.) prokurator pobiera ok. 23-25 tys. emerytury, a dodatkowo zarabia jako doradca sejmowej komisji śledczej ds. VAT. Status prokuratora Hołdy określa się jako “złoty spadochron Ziobry”. (22.01.19)”  czytamy w serwisie Państwo-PiS.pl.

źródło: Państwo-PiS.pl