28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSGiertych pozywa Godzillę. „Może przynieść pieniądze do Jurka Owsiaka w kopercie”

Giertych pozywa Godzillę. „Może przynieść pieniądze do Jurka Owsiaka w kopercie”

Roman kontra „Godzilla”.

Mec. Roman Giertych poinformował, że kieruje do sądu sprawę przeciwko Prokuratorowi Krajowemu, pierwszemu zastępcy Zbigniewa Ziobry Bogdanowi Święczkowskiemu. Święczkowski, zwany przez podwładnych „Godzillą”, pomówił adwokata w Sejmie.

Reklamy

– Mam dość powtarzania przez prokuraturę łgarstw, że pełnomocnicy Geralda Birgfellnera przedłużają postępowanie i nie zapewnili (pomimo rzekomego obowiązku) tłumaczenia dokumentów. Wczoraj zaatakował mnie o to Zbigniew Ziobro, a dzisiaj jeszcze ostrzej w Sejmie zaatakował mnie Bogdan Święczkowski. Kieruję sprawę do sądu z żądaniem przez niego zapłaty na WOŚP 50 tysięcy złotych oraz 7-krotnego płatnego opublikowania w „Gazecie Wyborczej”, Newsweek, TVN24, Na Temat, Onet.pl, Wp. pl, Interia.pl, Radio Zet, RMF-FM przeprosin – poinformował adwokat.

Jak podkreślił mec. Giertych w przeprosinach Święczkowski ma się podpisać bez pełnionej obecnie funkcji, bo jest oczywistym, „że w chwili publikacji będzie ją pełnił ktoś inny”.

– Pan Święczkowski może przynieść pieniądze do Jurka Owsiaka w kopercie. Jak będzie kolejny raz na Nowogrodzkiej, to może się zapytać pana Kaczyńskiego, a ten z pewnością upewni go, że 50 tysięcy mieści się w kopercie. W takim przypadku prosiłbym Jurka Owsiaka o to, aby zanim wystawi pokwitowanie uważnie przeliczył gotówkę – dodał adwokat.

Źródło: Facebook / Roman Giertych

Musisz o tym wiedzieć!