„Idźcie i głosujcie na partię polskiej wsi. Nie na tę udawaną, tylko tę prawdziwą, wołał Jarosław Kaczyński podczas kolejnego festiwalu partyjnego”. Dla postronnych obserwatorów wyglądało to tak, jakby zachęcał do głosowania na PSL.

Wszyscy wiedzą, że PiS ma z polską wsią tyle wspólnego co piłka z piłką do metalu. Dwa lata europosłowie PiS głosowali przeciwko zwiększeniu unijnych dopłat. Minister Jurgiel przespał połowę swojej kadencji a drugą połowę nie potrafił poradzić sobie z ASF, upadkiem tysięcy gospodarstw hodowlanych. Minister Ardanowski mówił niedawno rolnikom, że są niespełna rozumu. Minister Zalewska odebrała wsi najlepsze szkoły, w których uczniowie mogli zdobywać wiedzę i rozwijać się – gimnazja. Premier Morawiecki upoił się twarożkiem i mówił, że Polacy mają zapie…lać za miskę ryżu. PiS obiecał rolnikom podwójne dopłaty z Unii i słowa nie dotrzymał. Wprowadził za to 34 nowe podatki, w tym ten, przez który mają płacić pieniądze od własnej wody. To też nie kto inny a Jarosław Kaczyński zaproponował likwidację dopłat bezpośrednich dla rolników.

Reklamy

Dzisiaj realną alternatywą dla PiS, jedyną siłą polityczną, która naprawdę daje nadzieję, że powstrzymamy emigrację ze wsi i postawimy na zdrową polską żywność są ludowcy.

 

Poprzedni artykułTyle są warte obietnice Beaty Szydło w sprawie nauczycieli. Przypominamy fragmenty expose z 2015 roku
Następny artykułMorawiecki nie wie nic na temat samochodów elektrycznych w Polsce?