[Counter-Box id="1"]

Były premier o przyszłości.

Były premier Leszek Miller stwierdził, że jego podpis pod traktatem akcesyjnym wprowadzenia Polski do Unii Europejskiej jest dzisiaj wart 110 mld euro netto. – Dlatego że od 1 maja 2004 roku do dnia dzisiejszego otrzymaliśmy 110 mld euro, i to chcę podkreślić – netto. (…) Wielkopolska, z której startuję, otrzymała mniej więcej 8 mld euro – podkreślił Miller w Radiu Zet.

Reklamy

Pytany o bilans 15 lat Polski w Unii Europejskiej były premier, a obecnie kandydat Koalicji Europejskiej stwierdził, że nie widzi minusów. – Same plusy. (…) Żadnych minusów nie ma, bo tutaj mówiliśmy przed chwilą o pieniądzach, ale niech pani popatrzy na sytuację obywateli RP, którzy mogą podróżować, gdzie chcą, po Europie, mogą podejmować pracę, gdzie chcą, mogą osiedlać się, gdzie chcą – przekonywał dziennikarkę.

Pytany o zapewnienia Jarosława Kaczyńskiego, że do strefy euro Polska przystąpi, gdy osiągnie taki stopień rozwoju gospodarczego, jaki mają Niemcy Miller stwierdził: „To jest baśń z mchu i paproci, dlatego że bez wejścia do euro nigdy nie osiągniemy takiego poziomu, jaki mają dzisiaj Niemcy”.

Źródło: Radio Zet

Poprzedni artykułKaczyński do niepełnosprawnej kobiety: Lepiej żebyśmy nie rozmawiali przy kamerach…
Następny artykułMorawiecki porównał polskich sędziów do kolaborantów Hitlera. Premierem zajmie się Trybunał Stanu?