Beata Szydło powiedziała w wywiadzie dla tygodni Wprost, że dyskusja na temat systemu emerytalnego jest nieunikniona. „To będzie temat na następną kadencję rządu Prawa i Sprawiedliwości”. Tłumacząc z języka polityków na polski: grozi nam podwyżka wieku emerytalnego lub obniżenie emerytur.

W rządzie rozważane są różne scenariusze, związane z ZUS. Jakie scenariusze na obniżkę emerytur mogą być dyskutowane w rządzie:

  1. Podwyższenie wieku emerytalnego – system ZUS nie ma pieniędzy a państwa nie stać na ciągłe dopłaty. Dlatego rozważane jest podniesienie wieku emerytalnego, nazywane dobrowolnym. Ma być obwarowane różnego rodzaju pozornymi korzyściami dla emerytów. W pierwszym wariancie dyskutuje się o programie „wyższa emerytura”, który w rzeczywistości oznacza podwyższenie wieku emerytalnego początkowo o rok, potem o dwa lata a potem nawet o trzy,
  2. Emerytura obywatelska – kolejne piękne hasełko, pod którym kryje się po prostu obniżka emerytur. Chodzi o to, że wzorem innych krajów zostanie wprowadzona gwarantowana emerytura minimalna, która będzie bardzo niska. Do tego pracujący będą mogli dołożyć dodatkowe świadczenia pod różnymi warunkami. W ten sposób koszty ZUS dla państwa spadną.
  3. Inne rozwiązanie, które jeszcze nie jest ujawnione lub dopiero opracowywane.

Tak czy owak po raz pierwszy z ust wysokiego przedstawiciela PiS pada tak wprost deklaracja zmian w systemie emerytalnym. Będą one prawdopodobnie pozornie korzystne dla niewielkiej grupy ludzi, a dla całej reszty bardzo niekorzystne. Znając zapędy rządzących, program będzie kierowany do najuboższej i najbardziej roszczeniowej części społeczeństwa a jego koszty poniosą pracujący i nieco lepiej zarabiający.

Klasa średnia w Polsce nigdy się w ten sposób nie wykształci. Wszystkie pieniądze zabierane są przez chory system podatkowy na socjal.

źródło: Onet.pl

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
PiotrElwira31lucyWaldekdanuta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
stanley
Gość
stanley

To kpiny z Polaków, bo tu nie ma miejsca na dyskusję jeśli ktoś twiedził i nadal utrzymuje, że to im „się należy”..

Taco!
Gość
Taco!

Oj będzie zawierucha jak to przejdzie!!!

lucy
Gość
lucy

i po co było obniżać wiek emerytalny? dla wygrania wyborów ,tylko tyle a ludzie a zwłaszcza kobiety dały się nabrać!!!Osobiście byłam cały czas temu przeciwna!!!

krzysztof
Gość
krzysztof

W POLSCE JEST DUZO BIEDNYCH LUDZI KOLEJNE KUPOWANIE GŁOSÓW

danuta
Gość
danuta

Biednych ludzi ?? Pan raczy żartować czy o drogę pyta ? nie kto inny jak tzw. premier publicznie twierdzi że dzięki ” rządom ” pisdelków bieda została zlikwidowana , na to konto ” rząd ” zadłużył i zadłuża przyszłe pokolenia

Elwira31
Gość
Elwira31

i oto chodzi, żeby pracować za miskę ryżu i edukację skończyć na na szkole podstawowej.. Ciemna kami można robić co się chce.

Waldek
Gość
Waldek

Złodzieje !

Piotr
Gość
Piotr

Wyszło szydło z klamliwego worka!!!