Premia wyborcza.
Mec. Roman Giertych napisał list do polskich przedsiębiorców. Adwokat przedstawił zagrożenia płynące z nowych pomysłów socjalnych i gospodarczych rządów. Jednym z postulatów adwokata jest wypłacenie tzw. premii wyborczej.
Chcesz czytać więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. |
– Apeluję do wszystkich przedsiębiorców, a szczególnie do właścicieli małych i średnich firm o ustanowienie w swoich firmach specjalnej premii wyborczej wypłacanej już tydzień po wyborach, o ile oczywiście obecna partia rządząca nie będzie miała większości pozwalającej na sformowanie rządu. Nie ma żadnego zakazu w kodeksie wyborczym, aby ustanowić taką premię i sam deklaruję, że zapowiem ją w moich firmach. (…) Dzisiaj opozycja przegrywa z PiS we wszystkich sondażach, ale ta przegrana jest w granicach 2-3%. Oznacza to, że kto wygra końcówkę kampanii, ten wygra wybory. Środowisko przedsiębiorców od wielu lat jest w Polsce nieobecne w sensie politycznym. W takich krajach jak Niemcy, czy USA bez poparcia biznesu nie robi się żadnych działań politycznych. Przyczyną takiego stanu rzeczy w Polsce jest finansowanie z budżetu partii politycznych i olbrzymi sektor państwowego biznesu. Mimo, że małe i średnie firmy tworzą już ponad 50% PKB nie ma to żadnego przełożenia politycznego. Przedsiębiorcy są często obiektem prześladowań ze strony prokuratury, urzędów skarbowych, a ostatnio przedmiotem publicznego szyderstwa. Myślę tutaj o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, że kto nie ma na określoną przez rząd płacę minimalną, to się nie nadaje na przedsiębiorcę. (…) Z całego mojego wieloletniego doświadczenia mogę Państwa zapewnić, że podjęcie przez chociażby połowę z tych właścicieli firm, którzy narzekają codziennie na PiS, zobowiązania do zapłaty premii wyborczej dla swoich współpracowników, czy pracowników oznaczałoby przesunięcie wyborcze nie o 2-3 punkty procentowe, ale o 7-8. Oznaczałoby to innymi słowy koniec rządów PiS. Skutkiem takiego działania byłoby również upodmiotowienie polityczne polskich przedsiębiorców, o których w każdych następnych wyborach musiałyby zabiegać partie polityczne – czytamy w liście mec. Giertycha.
https://www.facebook.com/215392231834473/posts/3247216758651990?sfns=mo
Niewykluczone jednak, że mimo pozytywnego odzewu ze strony ekonomistów i opozycji rozwiązanie zaproponowane przez adwokata, będzie próbowane być zablokowane przez partię rządzącą. Już teraz PiS rozważa przegłosowanie projektu jako nielegalnego jeszcze przed wyborami.
Źródło: Facebook Roman Giertych