Blisko 13% poparcie i duża liczba głosów oddanych na poszczególnych kandydatów sprawia, że Lewica stała się na powrót trzecią siłą w polskim parlamencie. Wśród nowych posłów na szczególną uwagę zasługuje Andrzej Rozenek, który w podwarszawskim okręgu uzyskał blisko 40 tysięcy głosów.

Rozenek bardzo mocno zaangażował się w sprawę odebrania praw nabytych w wyniku ustawy represyjnej. Ta kwestia była przedmiotem ostrego sporu w czasie kampanii wyborczej a chodzi o ustawę, która odbiera określonej grupie osób emerytury, bez możliwości skutecznego odwołania się. Jednak PiS tworząc tego typu rozwiązanie doprowadził do bardzo niebezpiecznej dla Polek i Polaków sytuacji – nikt dzisiaj bowiem nie zagwarantuje, że  przyszłości nie pojawi się kolejna władza, która będzie chciała odebrać prawa nabyte innym grupom społecznym.

Reklamy

Wystarczy wyobrazić sobie kolejnego Kaczyńskiego, ogarniętego nienawiścią do nauczycieli, lekarzy lub policjantów. Jedna ustawa i … mają głodowe emerytury.

Rozenek chce więc przywrócić elementarne poczucie sprawiedliwości i bezpieczeństwa nie tylko osobom pokrzywdzonym przez ustawę PiS, ale także podstawową zasadę praworządności, że prawa nabyte muszą być zachowane i przestrzegane jako umowa społeczna a stabilność prawa jest ważniejsza od krótkoterminowych korzyści politycznych.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułCzarny scenariusz dla Polaków. Idzie fala gigantycznych podwyżek
Następny artykułMocne stanowisko OBWE. Wybory w Polsce były zakłócone przez media publiczne